Science Fictions: The Scientific Mystery, Massive Cover-up i Dark Legacy of Robert Gallo ad

Nie chodzi też o naukę. Jest to książka o tym, jak naukowcy zachowują się, gdy stawki są wysokie, a stawka nigdy nie była wyższa niż poszukiwanie przyczyny AIDS . Relacja dotyczy jednak zarówno Crewdson, jak i Gallo. Chociaż Crewdson pisze o sobie i Tribune w trzeciej osobie, większość informacji w jego książce nigdy nie stałaby się publiczna, gdyby poświęcił więcej niż 10 lat swojego życia na coś innego. W styczniu 1990 r., Wkrótce po opublikowaniu artykułu Tribune, Biuro Naukowej Integralności w National Institutes of Health otworzyło dochodzenie w sprawie badań nad AIDS w Gallo. Działania Gallo zostały wstępnie uznane za uzasadniające znaczną krytykę , ale ustalenia urzędu zostały znacznie zmienione. Następnie Urząd Uczciwości Badań w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej zastąpił Biuro Uczciwości Naukowej. W lutym 1992 r. Office of Research Integrity uznał Gallo za winnego naukowego wykroczenia za fałszywe zgłoszenie, że LAV nie zostało przeniesione na stale rosnącą linię komórkową .
W listopadzie 1993 r. Komisja rewizyjna odwróciła związany z tym przypadek niewłaściwego postępowania przeciwko Mikulasowi Popovicowi, wirusologowi pracującemu w laboratorium Gallo, ponieważ uznał, że ciężar dowodu nie został spełniony. Kilka dni później Urząd Uczciwości Badawczej wycofał się z determinacji, że Gallo popełnił błąd naukowy. W lipcu 1994 r. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej zgodził się zapewnić Francuzom dodatkowe miliony dolarów z tytułu honorariów patentowych i przyznał, że wirus dostarczony przez Institut Pasteur został wykorzystany przez naukowców z National Institutes of Health, którzy wymyślili amerykański zestaw do testów na obecność wirusa HIV. 1984. Crewdson pisze, że Chicago Tribune zapoczątkowało wydarzenia tego dnia pięć lat wcześniej.
Siłą tej książki jest bogato szczegółowy opis odkrycia wirusa HIV i wielu osób, które uczestniczyły w tym procesie. Crewdson zwiększyłby jednak liczbę potencjalnych czytelników, gdyby napisał krótszą książkę, która bardziej przekonująco przedstawiłaby dowody na poparcie swoich poglądów. Istnieje 540 stron tekstu, a także oś czasu, glosariusz, lista dramatis personae i około 80 stron informacyjnych notatek. I jest więcej – uwagi na temat cytatów i tekstów różnych dokumentów rządowych USA, które Crewdson uzyskał na mocy ustawy o wolności informacji. Są one jednak dostępne tylko w sieci WWW.
Chociaż pomocne są dodatkowe materiały, takie jak dokumenty rządowe, dostępne w Internecie, usuwanie cytatów z Internetu jest złym pomysłem. Jeśli cytaty są wystarczająco ważne, aby dołączyć je do książki, należą do tekstu. Jakie są przepisy, aby utrzymywać je w sieci przez czas nieokreślony. Kompromisem byłby CD-ROM z książką. To, czy e-referencje staną się powszechne w publikowaniu, jest jednak tematem innego artykułu.
Crewdson umieścił Gallo pod mikroskopem. Obraz nie jest pochlebny. W jakim stopniu poprawny osąd Crewdsona jest poprawny. Kwestia nie jest faktami w tym wyczerpująco zbadanym sprawozdaniu, ale raczej, że wiele wniosków Crewdson jest otwartych na inne interpretacje, z których niektóre są bardziej zniuansowane i sympatyzujące z Gallo. Na początku lat 80-tych, zanim znane były ostateczne odpowiedzi na temat HIV, Gallo pracował pod silną presją. Chociaż przez lata mógł zachowywać się inaczej, jego spuścizna raczej nie będzie tak kłamliwa i mroczna, jak to przedstawił Crewdson.
Robert Steinbrook, MD

[patrz też: kosmetyki definicja, fizjoterapia kursy, objawy przedmiotowe ]
[patrz też: endomitoza, endometrioza w odbycie objawy, nalewka orzechowa na żołądek ]